Zarządzanie drukiem MPS -

Na czym polega zarządzenie drukiem?

MPS to kompleksowa usługa obsługi firm pod względem zarządzania flotą urządzeń drukujących dbając przy tym o obniżenie kosztów. Zarządzanie drukiem znacznie uproszcza cały proces zarządzania drukowaniem w przedsiębiorstwach. Nie wątpliwą zaletą MPS jest oszczędność w aspekcie czasu i kosztów z zjednoczesnym zwiększeniem wydajności pracy i bezpieczeństwa drukowanych dokumentów.

Jak usługi zarządzania drukiem mogą wesprzeć Twoją firmę?

Na podstawie przeprowadzonych badań, stwierdzono, że w większości przedsiębiorstw budżet przeznaczony na druk zostaje przekroczony. Dzięki usłudze Zarządzania Drukiem urządzenia zostaną wykorzystywane efektywniej niżeli miało to miejsce. Prosty w obsłudze portal internetowy pozwala na bieżąco śledzić zużycie materiałów eksploatacyjnych, przeglądać zamówienia oraz kontrolować koszty. Dzięki temu podwyższa się sprawność działań związanych z drukiem w twoim przedsiębiorstwie zyskujesz cenny czas, by kierować swoją firmą tak, jak lubisz – sprawnie.

Program Usług Zarządzania Drukiem

Jego opracowanie opierało się głównie o obserwacje klientów. Najważniejszym celem programu jest jak najlepsze dostosowanie usług do realnych potrzeb przedsiębiorstw. Częścią każdej umowy na Usługi Zarządzania Drukiem, jest pomoc ze strony doradców ds. sprzedaży.

Zarys optymalnego środowiska drukowania przygotowuje się w czterech krokach

Pierwszy krok to ocena oraz zweryfikowanie preferencji i wymogów w zakresie druku

Drugi krok polega na optymalizacji, dokonywanej za pomoc analizy wymagań z zakresu druku i rekomendacji urządzeń koniecznych do zwiększenia wydajności

Trzeci krok to wdrożenie, czyli dostarczenie oraz zainstalowanie nowych urządzeń wykonane przez zespół specjalistów

Czwartym krokiem jest monitoring i sprawowanie kontroli nad liczbą drukowanych stron i kosztów poniesionych w związku z drukowaniem

Korzyści wynikające z Zarządzania Drukiem

Usługi Zarządzania Drukiem to prosty sposób na zarządzanie drukowaniem w Twojej firmie. Płacisz wyłącznie za wykonane wydruki, a co za tym idzie, nie ponosisz żadnych ukrytych kosztów. Doskonała realizacja zasady „zainstaluj i zapomnij”. Po pro Usługi Zarządzania Drukiem to prosty sposób na zarządzanie drukowaniem w Twojej firmie. Płacisz wyłącznie za wykonane wydruki, a co za tym idzie, nie ponosisz żadnych ukrytych kosztów. Doskonała realizacja zasady „zainstaluj i zapomnij”.

Procedura wdrożenia Zarządzania Drukiem jest nie zwykle prosta, jedyne co musisz zrobić to zamówić sprzęt, a my zajmiemy się całą resztą:

dopasowaniem urządzeń Brother do Twoich potrzeb

dostarczaniem oryginalnych materiałów eksploatacyjnych

przeprowadzeniem szkoleń dla pracowników

serwisem urządzeń na miejscu, przez cały okres trwania umowy

zgłoszeniami napraw i serwisu

odczytami liczników wydruków (automatyczne)

Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Rozwiązania ochrony przed atakami, marki Brother

Nie ulega wątpliwości, że procedury bezpieczeństwa są konieczne w skutecznej ochronie danych osobowych, początkiem drogi do uzyskania odpowiedniego poziomu ochrony jest przede wszystkim ochrona obiegu dokumentów w formie drukowanej. Bardzo często wyciek danych, to po prostu sytuacja, w której wydruk z drukarki trafia do rąk osoby, nie posiadającej uprawnień do przechowywania danych osobowych. Co więcej, w prostych urządzeniach drukujących dane osobowe podczas drukowania są często przesyłane bez szyfrowania w sieci. Ponadto, są także przechowywane bez szyfrowania na serwerach, a nawet na dysku drukarki.

Funkcje naszych drukarek i skanerów są coraz lepiej dopasowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników

Ogranicza dostęp do ustawień urządzenia poprzez panel kontrolny. Jest to idealne rozwiązanie dla organizacji, w których użytkownicy mają nieograniczony dostęp do funkcjonalności drukarki, ale administrator chce Uniemożliwić nieautoryzowaną zmianę jej ustawień.

Uwierzytelnianie Active Directory fizycznie uniemożliwia osobom nieupoważnionym korzystanie z jakichkolwiek funkcji drukarki. Chcąc odblokować urządzenie i pobrać wydrukowane dokumenty, użytkownik musi najpierw podać swoje dane uwierzytelniające (nazwę użytkownika i hasło). W usłudze tej zadanie drukowania przechowywane jest w wewnętrznej pamięci urządzenia do czasu jego odbioru.
Przy korzystaniu z funkcji bezpiecznego drukowania po zalogowaniu do usługi Active Directory lub serwera LDAP, administrator może – jako dodatkowe zabezpieczenie – określić limit czasu, przez jaki nieodebrane zadania drukowania będą przetrzymywane w pamięci urządzenia.

Nawet przy zastosowaniu wcześniej wspomnianych zabezpieczeń, należy pamiętać o jeszcze jednym niebezpieczeństwie związanym z procesem drukowania. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś będzie próbował przechwycić Twoje dane w drodze do drukarki używając do tego celu wyspecjalizowanego oprogramowania. Urządzenia Brother zostały wyposażone w funkcję szyfrowania z użyciem protokołów TLS (Transport Layer Security) i SSL (Secure Socket Layer). Taka technologia jest stosowana w handlu elektronicznym w celu ochrony danych kart płatniczych i kredytowych. W ten sposób Twoje najbardziej poufne pliki mogą być szyfrowane podczas transmisji przez sieć przy użyciu klucza o długości 256 bitów.

Secure Function Lock to krok dalej na drodze do ograniczania dostępu do ustawień urządzenia oraz niektórych funkcji. Pozwala ona decydować administratorowi o uprawnieniach poszczególnych osób korzystających z drukarek. Może na przykład określić, którzy użytkownicy mogą skanować dokumenty lub wysyłać faksy. Możliwe jest również ograniczenie funkcjonalności poprzez określenie, np. miesięcznych limitów stron do wydrukowania. Użytkownicy identyfikowani są za pomocą kodów PIN lub kart zbliżeniowych

Funkcja stworzona z myślą o użytkownikach, którzy dokumenty poufne drukują dość rzadko. Secure Print umożliwia wstrzymanie polecenia druku do czasu, aż uprawniona osoba znajdzie się przy urządzeniu. Przy drukowaniu dokumentów poufnych użytkownik po prostu przypisuje kod PIN do danego zadania drukowania w sterowniku drukarki. Kod ten jest później wymagany do wydrukowania zadania.

Funkcja stworzona z myślą o osobach, które regularnie drukują dokumenty zawierające poufne dane. Secure Print+ pozwala na opóźnienie drukowania do momentu podejścia użytkownika do drukarki. Zeskanowanie karty jest wymagane do odblokowania urządzenia oraz wydrukowania zadania.

Urządzenia firmy Brother można skonfigurować tak, aby ograniczyć dostęp do poszczególnych funkcji poprzez wyłączenie wybranych interfejsów, np. wyłączenie USB do druku i skanowania bezpośredniego lub wyłączenie funkcji sieci bezprzewodowej.

Skanowane dokumenty można zabezpieczyć czterocyfrowym kodem PIN. Urządzenia wielofunkcyjne i skanery firmy Brother mogą automatycznie zabezpieczać każdy nowo zeskanowany plik PDF czterocyfrowym kodem PIN, aby nikt nie mógł go otworzyć bez zgody użytkownika.

Bezpieczny protokół transferu plików (SFTP – Secure File Transfer Protocol), zapewnia prywatny i bezpieczny przekaz danych. Poprzez kontrolę dostępu do serwera SFTP firma może przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa całej sieci.

ZARZĄDZANIE DRUKIEM MPS

Zamów usługę zarządzania drukiem dla Twojej firmy już dziś.

Managed Print Services to bezpieczne i opłacalne dla Twojego biznesu rozwiązanie

Zarządzanie dokumentami w przedsiębiorstwie

Skanowanie elektronicznych dokumentów i zarządzanie często jest skomplikowane, utrudnia to funkcjonowanie w szczególności dużym firmom. Propozycja naszych rozwiązań w zakresie zarządzania dokumentami to szeroka oferta związana ze skanowaniem, odzyskiwaniem oraz archiwizowaniem dokumentów każdego dnia, w firmie, którą prowadzisz.

Nasze rozwiązania sprawnego zarządzania dokumentami:

 

iPrint&Scan

To rozwiązanie pozwoli na drukowanie i skanowanie z każdego wybranego przez ciebie urządzenia. Aplikacja mobilna Brother jest dostosowana do urządzeń zarówno z systemem iOS, jak również Android, dodatkowo potrafi samodzielnie znaleźć w sieci bezprzewodowej kompatybilne urządzenia Brother.


Skanowanie


Oszczędzaj czas i działaj efektywniej, skanując, przechowując i wysyłając dokumenty łatwo i bezpiecznie z urządzeń Brother. Nasze urządzenia są przystosowane do wysyłania skanów nie tylko na urządzenia mailowe, ale także na do przesyłania ich od razu na serwer FTP lub SFTP, do wybranych folderów w swojej sieci lokalnej lub do serwerów oferujących przechowywanie danych w chmurze, takich jak Dropbox lub SharePoint. Panel sterowania skanera Brother, jest przejrzysty i prosty w obsłudze, co sprawia, że obsługa skanera jest bardzo prosta.

Produktywność

Rozwiązania optymalizujące produktywność, w znaczny sposób wpływają na wydajność w swojej firmie pod względem druku i skanowania. Nasza oferta pozwoli działać ci szybciej, efektywniej i bardziej strategicznie.

New style photography (25)

Mobilnie i w chmurze

Jeżeli praca zdalna w twojej firmie to nieodzowny element, to rozwiązanie druku bezprzewodowego oraz chmury Brother, dadzą twojej firmie możliwość pracy bez żadnych komplikacji i zakłóceń, pod względem zagadnień druku i obiegu dokumentów przechowywanych w chmurze.

Dzięki naszym narzędziom w postaci aplikacji AirPrint oraz iPrint&Scan, ty i twoi pracownicy mogą pozwolić sobie na łączność, drukowanie i skanowanie zdalnie, z urządzeniami marki Brother.

AirPrint

Jakie korzyści zyskasz z Aplikacją AirPrint do druku bezprzewodowego?
  • Aplikacja jest wbudowana w system, a więc już nic więcej nie będziesz musiał instalować
  • Zyskasz nieograniczony dostęp do kompatybilnych drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych Brother
  • To ty decydujesz co chcesz wydrukować, bez żadnych ograniczeń - od fotografii po arkusze kalkulacyjne
  • Wysyłasz polecenia druku bezpośrednio ze swojego urządzenia Apple

iPrint&Scan

Jakie korzyści zyskasz z Aplikacją iPrint&Scan do skanu bezprzewodowego?
  • Automatycznie wyszukuje kompatybilne drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Brother dostępne w sieci
  • Pozwala na drukowanie plików w wielu formatach np. JPEG, PDF, Microsoft Office i strony internetowe bezprzewodowo
  • Dzięki niej zeskanujesz, przechowasz i podzielisz się plikami za pomocą iCloud lub poczty e-mail
  • Umożliwi ci drukowanie plików pochodzących z iTunes